Canisterapie

S Agnes jsme od třetího měsíce chodili na cvičák "Haf bez Obav", další výcviky již byly pod hlavičkou Canisterapie Kladno na Přední Kopanině u Občanského sdružení Psi pro život.

První naše setkání s canisterapií  proběhlo na srazu samojedů, výcvik a zkoušky jsme absolvovali pod Canisterapií Kladno v Poličce u Cantes o.s., kde Agnes složila zkoušky a dostala certifikát.

Výcvik samojeda je o trpělivosti, důslednosti a vždy především o pozitivní motivaci. Jakékoli násilí je přísně zakázané, došlo by ke zlomení osobnosti samojeda! Smutný a bojící se samojed... no řekněte sami.

V současné době pracujeme v Dobrovolnickém centru Motol
na oddělení dětské psychiatrie, kam docházíme každé úterý na cca 1 - 2 hodiny na skupinovou, vyjímečně individuální canisterapii, konkrétně tzv. dotykovou. Děti si s Agneskou hrají, češou jí, dávají pamlsky, vodí po oddělení, objímají, dávají povely - nejedná se tedy o polohování, při kterém pejsek nemocného polohuje (zahřívá ho vlastním tělem po určitou dobu). Dvakrát jsme byly na vyžádané terapii na ARU motolské nemocnice.

Agneska s Gábinkou

 

 

Pro canisterapii je velmi důležitá povaha každého psa pro konkrétní využívání. Pejsek musí zvládat různé situace, je to pro něj dost náročné. Musí se dbát na bezpečnost (chrání se mu vždy břicho), na dostatek pohybu, na kvalitní stravu, dobrý zdravotní stav, očkování, odčervení, koupání atd. Prioritní je nevyužívat psa na jeho úkor!

paticka stranek