Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Poradna > Kdo je „rodinný veterinář“

Kdo je „rodinný veterinář“P2170198.jpgProti dobám minulým se situace ve veterinární medicíně výrazně změnila. Přibývají nové praxe, velké moderní kliniky i malé ošetřovny. Psi, kočky a další drobná zvířátka sehrávají v našich životech důležitou úlohu, a proto má pro nás velký význam jejich pohoda a zdraví.

Já sama jsem veterinář-chovatel. Proto se mi stává, že se nalézám na jedné i druhé straně a vnímám i to, co prožívá ustaraný majitel, když s jeho psíkem není něco v pořádku.

Naštěstí dnes již existují vysoce specializované kliniky, jejichž posláním je řešit nejkomplikovanější stavy, případně může chovatel vyhledat Non-stopy, které zastřešují noční pohotovostní případy.

Sama jsem působila na Slovensku v menší praxi a potom v Praze osm let na velké klinice. Proto mohu porovnávat klady a zápory, přínos pro klienta, pacienta, lékaře…

Zjistila jsem a stále se o tom přesvědčuji, že v dnešní době stále více majitelů zvířat hledá přátelské prostředí, jednoho lékaře, který jejich pejska bude znát od štěňátka, se kterým společně řeší situace jednoduché, banální, radostné, ale i vážné a smutné…Jde o vzájemnou důvěru, blízký vztah a poměrně úzký kontakt.

 

MVDr. Kratka.jpgSamozřejmě ta pracoviště, která se specializují na vysoce specializované výkony, jsou jinak koncipována, kontakt specialisty a pacienta je často jednorázový, resp. krátkodobý.

Z mojí zkušenosti vyplývá, že zhruba 80% setkání klienta s veterinářem zahrnuje preventivní úkony, lehčí onemocnění, zranění , plánované chirurgické zákroky. Všechno to je náplní a posláním „rodinného veterináře“. Jeho úlohou je rovněž pomoci klientovi zorientovat se v případě komplikovanějšího problému a nasměrovat ho odpovídajícím způsobem při vyhledávání specializovaného pracoviště.

Úlohou „rodinného“ veterináře není vyřešit přímo všechny problémy, podstatou jeho práce je včasné rozpoznání potíží, jejich správná diagnostika a pomoc při hledání ideálního způsobu léčby.

.Ja osobně věřím, že takto koncipovaná veterinární praxe má svoje opodstatnění a význam.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů