Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Poradna

Poradna


Štítky:
Novější 1

Antiparazitika – jak vybrat vhodnou a účinnou ochranu pro svojí kočku?

Správný výběr a použití vhodného typu antiparazitika je pro zdraví venkovní kočky klíčový. Musíme brát ohled na její přirozený způsob života a s tím spojené i zvýšené riziko nakažení parazity.

Více

Publikováno 15. 6. 2018 14:35

Antiparazitika – jak vybrat vhodnou a účinnou ochranu pro svého psa?

 Přípravků je mnoho,nachystali jsme pro Vás krátký přehled. Dozvíte se v něm různá pro i proti, s ohledem na naše zkušenosti.

Více

Publikováno 15. 6. 2018 14:32

Anestezie

Téměř každý už se setkal s tím, že jeho zvířátko muselo absolvovat narkózu. Ať už jde o banální nebo vážné zákroky, plánované výkony, zákroky urgentní…Mezi laickou veřejností koluje mnoho nesprávných, případně zkreslených informací o anestezii u zvířat.

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:43

Preventivní prohlídky u starých pacientů

Podívejme se na přepočet věku našich miláčků. U pejsků je stárnutí a délka života závislé na plemeni a tělesné hmotnosti. Obecně platí, čím větší plemeno, tím rychleji stárne. Někdy nám unikne, že náš sedmiletý pejsek se přehoupnul do kategorie seniorů

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:40

Správné odčervování psů a koček

Vnitřní parazité překonávají různá vývojová stádia, kdy migrují celým hostitelským organismem. Jejich larvální stádia putují celým tělem, provrtávají játra, plíce, sliznici střev, žaludku, atd.

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:38

Sametka podzimní

Trápí Vás také náš společný letní problém?…Od července do září jste poštípaní na všech možných i nemožných místech těla? Ukrutně to pálí a svědí? Kouše si pes tlapky? Nacházíte drobné oranžové tečky kolem čumáku, v meziprstí, kolem uší?…. Je tu zas !!! Sametka podzimní- Neotrombicula autumnalis.

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:35

Lidské léky u zvířat

Ibuprofen, Brufen, Flamexin, Ibalgin,Aspirín…patří psovi a kočce jako „domácí“ první pomoc od majitele? ……..NE !!

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:33
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zmije a uštknutí psa

V naší lokalitě se můžeme setkat s jediným jedovatým volně žijícím hadem -zmijí obecnou (Vipera berus ). Na vycházkách v lese, na slunných stráních,v místech, kde se zmije vyskytují se snadno přihodí, že našeho psa tento had uštkne.

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:32
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Očkujte psy proti tetanu

Onemocnění u pejska vyvolává bakterie, která se nachází v půdě, v trusu koní, hospodářských zvířat, atd. V naší lokalitě (Nebušice, Kopanina, Praha-Západ) máme hodně koní, lesní zvěře, a proto je riziko nákazy opravdu vysoké.

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Anální žlázky

Anální žlázky bývají příčinou častého trápení pejsků i jejich majitelů.Pojďme se spolu podívat na anální žlázy a problémy s nimi spojené.

Více

Autor: MVDr. Milena Krátká Publikováno 21. 2. 2018 13:29

Novější 1